Polskými kinosály s velkým úspěchem brázdí nový film o nedávno blahořečeném mladíkovi z Itálie – bl. Carlu Acutisovi. V blízké době se chystají také projekce v blízkém příhraničí.

O blahoslaveném Carlu Acutisovi je čím dál více slyšet. I v České republice se o něm vydávají knihy, společenství Alfa Štramberk o něm nacvičilo hudební pásmo a frýdeckým děkanátem v lednu putovaly Carlovy ostatky. Nyní je možné za „Božím ajťákem,“ jak se Acutisovi také přezdívá díky jeho zájmu o IT technologie, vyrazit také do kina.

Film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa“ (v překladu: Nebe nepočká. Příběh Carla Acutise) promítá od 19. května celá řada polských kin. Vybíráme z programů těch, kam je to z naší diecéze blízko.

Ve čtvrtek 8. června to bude např. ve městě Wodzisław Śląski v kině Pegaz od 15 hodin. Film se bude ten den promítat od 17 hodin také v kině Centrum ve městě Jastrzębie Zdrój.

cieszynském kině Piast si na film o bl. Carlo Acutisovi můžete zajít od pátku 9. června do úterý 13. června (vždy od 18.15). Ve středu a ve čtvrtek 14. a 15. června se pak film promítá od 16.30.

A jak nový film uvádí web polského katolického časopisu Gość Niedzielny?

„Assisi. V poloprosklené rakvi v Chrámu Panny Marie Větší leží tělo světce, které se od jiných liší. Zemřelý mladík má oblečené džíny, sportovní mikinu a boty značky NIKE, jako by právě usnul. Podle lidských měřítek by tu neměl co dělat. Patnáctiletí by přece neměli umírat. Jeho příběh nicméně přesahuje lidské chápání. Jde v něm o zázrak, život, naději. […]  Příběh bl. Carla Acutise, teenagera zemřelého v roce 2006 a kanonizovaného v roce 2020, převedl na filmové plátno výjimečný španělský dokumentarista Jose Maria Zavala (tvůrce filmů: Tajemství Otce Pia nebo Wojtyła: vyšetřování). Ve snímku nejde jen o zachycení života radostného mladíka, kterého baví počítače, videohry a hra na saxofon. Sledujeme také vyspělou spiritualitu mladého muže a jeho vztah k Eucharistii a modlitbě. Nejkrásnější skutečnosti se dějí právě teď. Na vlastní oči sledujeme, jak obliba mladého světce roste a tisíce lidí putují k jeho hrobu. […] Film ,Nebe nepočká‘ dojímá, naplňuje pozitivními emocemi a posiluje víru. Zároveň je vzácný tím, že oslovuje diváky napříč generacemi. Dotýká se prarodičů, rodičů i jejich dospívajících a malých dětí.“

https://www.gosc.pl/doc/8264213.Niebo-nie-moze-czekac-Historia-Carla-Acutisa

 

Převzato z https://doo.cz/posledni-zpravy/5733-nebe-nepocka-v-polskem-tesine-promitaji-novy-film-o-bl-carlo-acutisovi.html